Czy można i warto przyjmować suplementy w ciąży

Czy można i warto przyjmować suplementy w ciąży

Ciąża jest specyficznym okresem w życiu każdej kobiety. To właśnie wtedy, gdy w naszym organizmie rozwija się dziecko, zwiększa się możliwość wystąpienia niedoborów witamin oraz składników odżywczych. Osłabienie organizmu ma negatywny wpływ zarówno na dziecko, jak i na kobietę. Zmęczenie, niewyspanie, brak koncentracji i ból to tylko nieliczne problemy, z jakimi borykają się kobiety. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po specjalne, bezpieczne suplementy. 

Czy można przyjmować suplementy diety w ciąży?

Wiele kobiet zastanawia się, czy mogą przyjmować suplementy w ciąży. Choć nie są to liczne produkty, wśród oferty znajdują się te, które nawet są wskazane. Najczęściej ciężarne kobiety borykają się ze spadkiem żelaza w organizmie. Niedobór żelaza w ciąży może pojawić się już na samym początku ciąży. Objawia się między innymi stale pojawiającymi się siniakami oraz zawrotami głowy. Żelazo dla kobiet w ciąży najlepiej przyjmować w postaci kapsułek o powolnym uwalnianiu się substancji czynnej. Równie istotne jest przyjmowanie innych, równie pomocnych witamin i minerałów. 

Jakich suplementów nie powinniśmy przyjmować w ciąży?

Zastanawiasz się, na co uważać podczas przyjmowania produktów wzmacniających organizm w trakcie ciąży? Bardzo ważne jest to, aby sprawdzić uważnie skład produktu. Im prostszy, tym lepszy. Wielu producentów tworzy specjalne mieszanki witamin, niezbędnych do prawidłowego rozwoju maluszka. Wybierając produkty, zwróć jednak uwagę, aby nie było w składzie między innymi kofeiny. Zawsze należy zapoznać się z ulotką, w której wymienione zostały wszystkie przeciwwskazania do przyjmowania specyfiku, a także skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę, aby mieć absolutną pewność, że produkt jest w pełni bezpieczny.

Naturalne suplementy diety idealne dla kobiet w ciąży

Naturalne suplementy dla kobiet w ciąży z dnia na dzień cieszą się coraz większym uznaniem. Produkuje się je z wyciągu z roślin, które wykazują działania lecznicze. Są zdrowe, bezpieczne oraz skuteczne. Podczas rozwoju płodu istotna jest na przykład suplementacja jodu. W ciąży niedobór tego składnika może skutkować problemami z tarczycą. Suplementacja DHA w ciąży to kolejny, bardzo ważny krok, jaki powinna podjąć przyszła mama. Regularne przyjmowanie DHA korzystnie wpływa na rozwój maluszka, zmniejszając prawdopodobieństwo pojawienia się groźnych chorób. To bardzo istotne, aby kobieta świadomie dobierała produkt do swoich potrzeb.

W razie pojawienia się jakichkolwiek niedoborów najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę, który wytłumaczy oraz nakieruje, jakie suplementy diety będą niezbędne oraz w jaki sposób należy je przyjmować, aby nie narażały dziecka na utratę zdrowia lub nie miały negatywnego wpływu na jego rozwój. 

Podobne Tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *