Jaka herbata na wymiotowanie będzie odpowiednia?

Jaka herbata na wymiotowanie

Herbata ziołowa przynosi wiele korzyści, a jednym z najpopularniejszych jej rodzajów jest rumianek. Herbata rumiankowa pomaga rozluźnić mięśnie brzucha i łagodzi stres fizyczny, który może powodować wymioty. Kojący kwiatowy smak pomaga zrelaksować zmysły, co sprawia, że jest to idealny napój dla osób, które chcą uniknąć nieprzyjemności związanych z wymiotami. Do wyboru jest wiele innych herbat ziołowych, w tym z korzenia lukrecji, cytryny, rumianku i mięty pieprzowej.

Herbata z korzeniem lukrecji

Korzeń lukrecji, tradycyjnie używany jako środek słodzący, ma wiele zalet. Może łagodzić objawy niestrawności i wymiotów, a także ma właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Ponadto kwas glicyryzynowy zawarty w herbacie z korzenia lukrecji może hamować rozwój bakterii powodujących wrzody w jelicie cienkim, które mogą prowadzić do nudności i wymiotów.

Mimo że spożywanie produktów z korzenia lukrecji jest generalnie bezpieczne, ryzyko nadmiernego spożycia jest bardzo duże. Pomimo korzystnych efektów, przewlekłe lub nadmierne spożywanie lukrecji może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, arytmii i zatrzymania akcji serca. Co więcej, wiele produktów nie podaje, ile kwasu glicyryzynowego zawiera każdy z nich. W niektórych przypadkach doszło nawet do przedawkowania.

Oprócz łagodzenia nudności i wymiotów, herbata z korzenia lukrecji ma także kojący wpływ na układ trawienny i może leczyć wrzody żołądka. Zanim jednak zaczniesz pić herbatę z korzenia lukrecji, upewnij się, że porozmawiasz ze swoim lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia. Choć może to być świetne naturalne lekarstwo, spożywanie go w czasie ciąży jest ryzykowne. Tak jak w przypadku każdego suplementu ziołowego, powinnaś go przyjmować wyłącznie pod nadzorem wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Niektóre badania sugerują również, że lukrecja może leczyć niskie ciśnienie krwi, które jest ważnym objawem zespołu przewlekłego zmęczenia. Jednak lukrecja jest silnym antidotum na zespół przewlekłego zmęczenia. Korzeń lukrecji jest stosowany w leczeniu zespołu przewlekłego zmęczenia (CFS) od 1995 roku. Włoski lekarz dr Riccardo Baschetti, który później jako pierwszy zastosował lukrecję w leczeniu CFS, uważa, że może ona pomóc w leczeniu różnych objawów.

Herbata z mięty pieprzowej

Stosowanie herbaty z mięty pieprzowej w celu łagodzenia nudności i wymiotów nie jest niczym nowym, ponieważ wiele osób korzystało z jej działania od wieków. Badania wykazały, że olejek eteryczny z mięty pieprzowej ma silne właściwości przeciwwymiotne i zmniejszał występowanie nudności i wymiotów. Badania in vitro i in vivo wykazały, że mięta pieprzowa łagodzi wymioty i skurcze jelit. Wiadomo też, że zmniejsza częstość występowania kolki pooperacyjnej i nudności po kolostomii. Według Valnet i Franchomme olejek eteryczny mięty pieprzowej ma znaczące właściwości przeciwwymiotne. Inne badania sugerują, że mięta pieprzowa jest skuteczna w zmniejszaniu nudności i wymiotów, w tym przegląd opublikowany w Science Direct.

Poza pomaganiem w nudnościach mięta pieprzowa jest też przydatna w innych problemach zdrowotnych, takich jak zespół jelita drażliwego czy nadwrażliwość żołądka. Ponadto badania pokazują, że może pomóc w zmniejszeniu napięcia i poprawie wydajności poznawczej. Może nawet zapobiegać bólom głowy i poprawiać wyniki sportowe. Chociaż nie ma klinicznych dowodów na to, że herbata z mięty pieprzowej na wymioty jest bezpieczna, to wykazano jej skuteczność w leczeniu nudności i wymiotów.

Oprócz korzyści płynących z problemów trawiennych mięta pieprzowa może pomóc osobom cierpiącym na zaparcia. Takie osoby wypróżniają się mniej niż trzy razy w tygodniu, a ich stolec jest często trudny do oddania. Osoby cierpiące na zaparcia mogą sobie pomóc, pijąc dodatkowe płyny, by utrzymać nawodnienie organizmu. Dodatkowo mentol zawarty w herbacie z mięty pieprzowej może pomóc ciału w oddawaniu stolca. Spożywana przed lub po posiłkach herbata miętowa może pomóc w nudnościach i wymiotach.

Oprócz herbaty z mięty pieprzowej na wymioty, imbir był także badany jako lek przeciw chorobie podczas chemioterapii. Wyniki są jednak niejednoznaczne. Uważa się, że mięta pieprzowa spowalnia proces trawienia. Można ją pić w postaci herbaty lub zażywać w postaci mięty. Niektórzy ludzie decydują się nawet na noszenie bransoletki akupresurowej, by kontrolować nudności i wymioty. Punkt ten znajduje się po wewnętrznej stronie nadgarstka. Wdychanie aromatu mięty pieprzowej może uspokoić ośrodek wymiotny w mózgu i pomóc w zapobieganiu mdłościom.

Herbata z cytryną

Cytryny mogą przynieść ulgę w nudnościach i wymiotach. Do picia herbaty z cytryny można zastosować różne metody. Sok z cytryny zawiera związki neutralizujące kwasy, zwane wodorowęglanami, które stymulują żołądek i łagodzą mdłości. Dodatkowo cytryny stymulują produkcję śliny, która może pomóc w łagodzeniu objawów. Pomocna może być też filiżanka wody z cytryną ze szczyptą soli. Oto kilka najskuteczniejszych sposobów wykorzystania cytryn na nudności i wymioty.

Picie herbaty z cytryny pomoże ci złagodzić mdłości i poprawić trawienie. Imbir jest szczególnie skuteczny w łagodzeniu bólu brzucha i zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Zarówno cytryny, jak i imbir mają właściwości przeciwwymiotne. Imbir jest jedną z najstarszych roślin leczniczych znanych ze swoich właściwości leczniczych i jest środkiem łagodzącym mdłości. Świeży imbir ma właściwości przeciwzapalne i regenerujące, które pomogą ci pokonać mdłości i wymioty. Pobudzi też twój apetyt. Wreszcie, herbata z cytryną może złagodzić chorobę lokomocyjną.

Dodatkowym atutem jest to, że herbata z cytryną zawiera witaminę C i złoty blask cytrusów. Pomaga łagodzić mdłości, wspomaga zdrowe trawienie i chłodzi zmysły węchu. Pobudza też pracę jelit i wypłukuje złe rzeczy. Może nawet wyleczyć migrenę! Jak w przypadku każdego leku, ważne jest, by pić dużo wody, by zachować zdrowie. Jeśli doświadczasz mdłości i wymiotów, herbata z cytryną jest wartościową alternatywą w leczeniu choroby.

Kolejną zaletą herbaty z cytryną jest jej zdolność antyoksydacyjna. Cytryny zawierają niewiele żelaza, ale są bogate w witaminę C, która pozwala twojemu ciału wchłaniać żelazo z innych źródeł. Witamina C jest świetna dla Twojego wzroku. Zmniejsza ryzyko rozwoju zaćmy o 80 procent. Sprzyja też szybszemu gojeniu się ran i jest dobra dla kości i zębów. Picie herbaty z cytryną dostarczy Ci witaminy C, której potrzebujesz, by zachować zdrowie. Może też pomóc wegetarianom i weganom.

Herbata z rumianku

Jeśli cierpisz na częste mdłości lub wymioty, herbata rumiankowa może ci pomóc. Ta herbata ziołowa zawiera związek zwany glicyryzyną, który zmniejsza wydzielanie kwasu żołądkowego i chroni wyściółkę żołądka. Może pomóc w łagodzeniu nudności i wymiotów związanych ze zgagą, wrzodami żołądka i starzeniem się organizmu. Kilka badań wykazało, że herbata rumiankowa może pomóc w zapobieganiu wymiotom. Co więcej, rumianek jest też skutecznym sposobem na niestrawność, biegunkę i inne problemy trawienne.

Naturalne właściwości rumianku sprawiły, że stał się on popularny wśród wielu ludzi. Może być stosowany jako środek na dobranoc. Może uspokoić napięte mięśnie ciała, zmniejszając efekty uboczne mdłości. Rumianek uspokaja też system nerwowy, pomagając zapobiegać mdłościom spowodowanym zdenerwowaniem emocjonalnym. Może być też stosowany w leczeniu wrzodów żołądka i zespołu jelita drażliwego. Niezależnie od przyczyny wymiotów, rumianek jest skutecznym i bezpiecznym sposobem leczenia nudności i wymiotów.

Oprócz łagodzenia dolegliwości żołądkowych, herbata rumiankowa może też łagodzić stany lękowe. Ponieważ zawiera związki fenolowe, rumianek łagodzi mdłości i koi układ trawienny. Osoby cierpiące na nudności lub wymioty powinny pić tę herbatę co najmniej trzy razy dziennie. Można ją posłodzić łyżeczką miodu. Herbata rumiankowa na wymioty powinna być spożywana 3 razy dziennie. Pamiętaj, by dodać łyżeczkę miodu, jeśli lubisz, gdy herbata jest nieco słodsza.

Stosowanie herbaty rumiankowej nie jest rozwiązaniem na stałe. Jeśli wymioty są uporczywe, najlepiej poszukać pomocy lekarskiej. Może mieć skutki uboczne i wchodzić w interakcje z innymi lekami, które przyjmujesz. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem, jeśli dolegliwości nie ustępują. Jeśli podejrzewasz, że twoje dziecko ma infekcję bakteryjną, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Jeśli objawy wymiotów nie reagują na herbatę rumiankową, powinieneś rozważyć skierowanie dziecka do lekarza w celu dalszego leczenia.

Herbata z miodem

Herbata z miodem na wymioty przynosi nieskończenie wiele korzyści zdrowotnych. Ta mieszanka zawiera kojący miód i właściwości antybakteryjne, które mogą pomóc w zapobieganiu mdłościom. Jest też doskonałym lekarstwem na mdłości w ciąży. Dodaj łyżeczkę do szklanki gorącej wody i wypij. Twoje ciało podziękuje Ci później! Oto kilka innych składników, które możesz chcieć wypróbować:

Lukrecja, znana też jako imbir, to przyprawa, która od tysięcy lat jest używana w wielu potrawach. Jej korzeń może łagodzić ból gardła, leczyć mdłości i zmniejszać stany zapalne. Należy jednak pamiętać, że lukrecja może podnosić ciśnienie krwi, jeśli jest spożywana w nadmiarze. Dlatego jednorazowo pij tylko niewielkie ilości. Ale nadal możesz pić herbatę imbirową, kiedy źle się czujesz! Może ona złagodzić mdłości i zmniejszyć dyskomfort, który często towarzyszy wymiotom.

Oprócz wpływu herbaty z miodem na mdłości, istnieją inne stany, które mogą wywołać wymioty. Na przykład zaburzenia odżywiania mogą powodować wymioty, by osiągnąć określony obraz ciała. Poważniejsze choroby, takie jak zapalenie wyrostka robaczkowego czy nowotwór, mogą powodować wymioty. Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej zająć się pierwotną przyczyną wymiotów. Na przykład, jeśli ostatnio spożywałeś dużo cukru i masz biegunkę, picie zbyt dużej ilości cukru może być niebezpieczne.

Herbata z cytryną ma właściwości antybakteryjne i znieczulające. Zarówno goździki, jak i miód pomogą ci powstrzymać wymioty. Miód pomaga zamaskować nieprzyjemny smak goździków. Goździki i miód w herbacie są bardzo korzystne dla twojego trawienia i mogą poprawić ogólny stan zdrowia. Dr Girija Khanna zaleca zlizywanie tej mieszanki, gdy masz nudności lub wymioty. Herbata pomoże też twojemu ciału wypłukać wszelkie złe rzeczy, które czają się w środku.Podobne Tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *