Jaka herbata w ciąży – czego unikać?

Zawartość kofeiny w herbatach nie jest regulowana przez FDA, ale nie ma naukowych dowodów na poparcie tego twierdzenia. Wiadomo, że herbaty ziołowe, takie jak zielona herbata, mogą powodować skurcze macicy w czasie ciąży. Dzieje się tak dlatego, że kofeina przenika przez łożysko. Wpływ kofeiny na niemowlęta jest większy niż na dorosłych. Istnieją jednak inne herbaty, które możesz bezpiecznie pić w ciąży. Należą do nich: herbata czarna, oolong i matcha.

Poziom kofeiny w herbacie nie jest poparty badaniami naukowymi

Choć nie ma zbyt wielu badań naukowych potwierdzających zawartość kofeiny w herbacie, niektóre popularne mity na temat tego napoju wciąż pokutują. Na przykład wszystkie piwa typu IPA zawierają tyle samo alkoholu, a jednak zawartość kofeiny we wszystkich rodzajach herbaty może być bardzo różna. Podobnie dwa rodzaje czarnej herbaty z tego samego regionu mogą zawierać diametralnie różną zawartość kofeiny. Nie ma jednak powodów do zmartwień – istnieje kilka sposobów na zmniejszenie ilości kofeiny w herbacie.

Wiele osób uważa, że wyższa zawartość kofeiny w herbacie sprawia, że jest ona skuteczniejsza w odchudzaniu, ale nie ma żadnych badań naukowych potwierdzających to twierdzenie. Na przykład herbaty ziołowe sprzedawane w celu łagodzenia objawów PMS mogą zawierać składniki, które nie są zalecane w czasie ciąży. Nie wszystkie marki herbat są organiczne. Niektóre zawierają nawet pestycydy, arsen i ołów. Dlatego ważne jest, by wiedzieć, co się pije, zanim zaparzy się własną herbatę.

Choć herbata jest doskonałym wyborem dla osób mających problemy ze snem, może zawierać zbyt dużo kofeiny. Niektóre badania wykazały, że herbata zawiera więcej kofeiny niż kawa. Kofeina w niewielkich ilościach nie jest szkodliwa, ale spożywanie jej w zbyt dużych ilościach może prowadzić do bezsenności lub niepokoju. Dlatego powinieneś sprawdzić zawartość kofeiny w herbacie przed jej wypiciem. Jeśli nie masz pewności, po prostu jej nie pij.

Herbaty ziołowe nie są regulowane przez FDA

Jest kilka powodów, dla których herbaty ziołowe i suplementy diety nie powinny być spożywane przez kobiety w ciąży. Po pierwsze, składniki tych produktów nie są regulowane przez FDA i dlatego mogą zawierać toksyny lub inne substancje, których spożywanie przez kobiety w ciąży nie jest bezpieczne. Jednak niektóre herbaty ziołowe są bezpieczne do picia z umiarem, a FDA ustaliła maksymalną dawkę letniej herbaty jako granicę bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży.

Pomimo ryzyka związanego z bezpieczeństwem, większość herbat ziołowych jest uważana za bezpieczną do spożycia w umiarkowanych dawkach. Jest to jednak kwestia osobistego wyboru i bezpieczeństwa. Chociaż bezpieczeństwo herbat ziołowych nie zostało określone przez FDA, uważa się, że w rozsądnych dawkach są one bezpieczne dla większości ludzi. Celestial Seasonings, na przykład, unika używania szkodliwych ziół i trzyma się wytycznych FDA. Jednak nie można tego samego powiedzieć o herbatach ziołowych, które nie są produkowane komercyjnie i zawierają nadmierne ilości ziół lub są bardzo toksyczne.

Najlepiej jest skonsultować się z lekarzem specjalistą, zanim zaczniesz pić herbaty ziołowe w ciąży. Mimo że większość ziół nie ma udowodnionego działania zdrowotnego, badania nad bezpieczeństwem herbat ziołowych spożywanych przez kobiety w ciąży są ograniczone. Jednak herbaty ziołowe są ogólnie uważane za bezpieczne, a niektóre badania sugerują, że niektóre ich rodzaje są szkodliwe. Dlatego przed spożyciem herbaty ziołowej powinnaś zachować ostrożność i zapytać o zdanie swojego lekarza.

Choć nie jest to regulowane przez FDA, herbaty ziołowe są ogólnie uważane za bezpieczne w czasie ciąży. Choć wiadomo, że niektóre rodzaje herbat ziołowych mogą powodować wady wrodzone lub przedwczesny poród, poziom kofeiny w czasie ciąży nie jest znany. Co więcej, kobiety, które spożywały ponad 100 miligramów kofeiny dziennie, miały wyższy wskaźnik poczęć niż te, które nie piły kawy. Z tego powodu herbatki ziołowe nie są regulowane przez FDA w okresie ciąży.

Picie herbat ziołowych w ciąży przynosi wiele korzyści zdrowotnych, ale nie wszystkie rodzaje są bezpieczne. Przyjmowanie herbat z umiarem może pomóc ci uniknąć problemów zdrowotnych, a nawet uratować życie twojego dziecka. Zarówno czarna, jak i biała herbata są uważane za bezpieczne, a cztery filiżanki zawierają 200 miligramów kofeiny. Zielona herbata natomiast nie przynosi takich korzyści. Herbata rumiankowa nie jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, ponieważ może powodować niską masę urodzeniową dziecka i poronienie.

Chociaż herbaty ziołowe są generalnie bezpieczne w czasie ciąży, nie ma naukowych dowodów na poparcie ich stosowania w tym okresie. Niemniej jednak wielu pracowników służby zdrowia jest ostrożnych w stosowaniu herbaty z liści czerwonej maliny we wczesnym okresie ciąży ze względu na wysoką zawartość tanin. Inne zioła zawarte w herbatach ziołowych mogą być bezpieczne dla kobiet w ciąży, jeśli są przyjmowane z umiarem. Herbaty ziołowe są uważane za bezpieczne, o ile tylko dokładnie przestrzegasz instrukcji.

Herbaty ziołowe mogą powodować skurcze macicy

Jeśli zastanawiasz się nad piciem herbat ziołowych w celu wywołania porodu, pamiętaj, że mogą one zawierać składniki szkodliwe dla Ciebie i Twojego dziecka. Na przykład herbata z liści czerwonej maliny może pomóc ci się zrelaksować, ale badania nad jej skutecznością są ograniczone. Niektórzy eksperci zalecają jednak herbatę z liści czerwonych malin ze względu na jej zdolność do łagodzenia bólów porodowych i gojenia ścian macicy. Herbata z liści czerwonych malin ma też pewne inne korzyści dla Twojego nienarodzonego dziecka, w tym zwiększa produkcję mleka i poprawia zdrowie płodu. Warto jednak pamiętać, że niektóre zioła, zwłaszcza te, które można znaleźć w mieszankach ziołowych, są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Niektóre zioła, w tym anyż i cynamon, mogą powodować skurcze w czasie ciąży. Jeśli jesteś w ciąży, całkowicie unikaj herbat z przyprawami.

Jeśli szukasz herbaty ziołowej do wywołania porodu, istnieje kilka popularnych ziół, które mogą wywołać skurcze. Błękitny jarząbek i czarny jarząbek są powiązane ze stymulacją macicy. Rumianek, kłącze złotokapu i korzeń lukrecji również mogą wywołać skurcze. Inne zioła, które mogą wywołać poród to rumianek, korzeń lukrecji i bylica. Wiele ziół używanych do przyprawiania jedzenia jest bezpiecznych, ale może powodować komplikacje podczas porodu. Anyż, cynamon i olejek z mięty pieprzowej to popularne zioła, które mogą stymulować skurcze macicy.

Jeśli obawiasz się efektów picia herbat ziołowych w ciąży, powinnaś najpierw skonsultować się z lekarzem. Niektóre herbaty, takie jak herbata imbirowa, mogą zakłócać przebieg ciąży. Z tego powodu konieczne jest wykonanie testu ciążowego. Pijąc herbaty ziołowe, musisz unikać kofeiny. Herbaty ziołowe mogą jednak pomóc w przygotowaniu do porodu oraz zmniejszyć ból i dyskomfort. Poza tym działają uspokajająco i relaksująco.

Olej rycynowy to kolejne zioło, które może wywołać skurcze u kobiet w ciąży. Ma on właściwości poronne i był używany jako środek przeczyszczający, wykrztuśny i pobudzający apetyt. Może być jednak toksyczny dla dziecka, jeśli zostanie spożyty wewnętrznie. Podobnie niedojrzałe jagody rącznika są toksyczne i nie powinny być spożywane w czasie ciąży. Możesz jednak spróbować napić się herbaty z olejem rycynowym.

Najczęstszym pytaniem dotyczącym tego, czy herbaty ziołowe mogą wywoływać skurcze, jest to, czy można je bezpiecznie spożywać w ciąży. Prawda jest taka, że komercyjnie produkowane herbaty ziołowe zawierają bezpieczne ilości ziół. Jednym z przykładów firmy produkującej herbaty ziołowe jest Celestial Seasonings. Firma ta nie używa w swoich produktach żadnych toksycznych ziół i stosuje zioła, które spełniają wytyczne FDA. Niektóre komercyjne herbaty ziołowe są jednak niebezpieczne, jeśli zawierają toksyczne zioła lub duże dawki ekstraktów ziołowych.

Herbata z liści malin jest od wieków używana do wywoływania porodu, ale wyniki są niejednoznaczne. Może ona stymulować włókna mięśniowe macicy i powodować skurcze. Nie ma jednak solidnych dowodów potwierdzających bezpieczeństwo stosowania herbaty z liści malin do wywoływania porodu. Chociaż uważa się, że herbata z liści malin wywołuje poród, zwiększa też ryzyko poronienia. Może nie działać u wszystkich kobiet, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z położną lub zielarzem.

Podobne Tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *